Izolacja i docieplanie fundamentów:

Izolacja fundamentów Kraków

Wykonujemy trzy typy izolacji fundamentów:

Izolacja przeciwwilgociowa ma za zadanie chronić fundamenty domu przez wodą opadową i wilgocią z gruntu. Niniejszą izolację można zastosować tylko wtedy, kiedy wody gruntowe znajdują się znacznie poniżej fundamentu, a grunt wokół domu składa się z materiałów przepuszczalnych takich jak piasek i żwir. Najczęściej stosowanym materiałem do wykonania niniejszej izolacji są masy bitumiczne.

¦rednia izolacja przeciwwodna - stosuje się ją w sytuacjach, w których woda opadowa przesącza się w kierunku ścian fundamentowych. Najczęściej spotykany grunt,w którym należy zastosować niniejszą izolację, to glina. W niektórych przypadkach w gruncie mogą się pojawić żyły piaszczyste, które dodatkowo sprzyjają zlewaniu się wody opadowej w kierunku ściany fundamentowej. W celu zabezpieczenia fundamentów dobrze jest wykonać drenaż, który będzie zbierać wodę i odprowadzać daleko na teren działki. Tego typu izolację fundamentów wykonuje się z papy na lepiku, zaprawy wodoszczelnej lub folii.

Ciężka izolacja przeciwwodna stosowana jest w sytuacjach, w których woda napiera na ściany fundamentowe. W tym przypadku sama szczelność nie wystarczy. Do izolacji fundamentów należy zastosować materiał wyróżniający się dużą wytrzymałością mechaniczną. Do tego typu materiałów należą folie samoprzylepne lub papy termozgrzewalne.

Docieplanie fundamentów Kraków

Oprócz izolacji fundamentów chroniącą przed korozją należy zabezpieczyć je także przed uciekaniem ciepła. Otóż, kiedy nie docieplimy fundamentów zawilgocony zimny fundament powoduje, że w wewnętrznych rogach pomiędzy podłogą, a ścianą może zbierać się wilgoć, która z czasem przeradza się w grzyb. Początkowo zagrożenia nie widać, jednak to nie znaczy, że dolne rogi podłogi nie są zimniejsze niż pozostała część ściany.

Docieplenie fundamentów robi się często z izolacją i polega na zamontowaniu folii przeciwwilgociowej oraz styroduru o grubości 10cm. Fundament powinno się docieplać na całej głębokości - do linii przemarzania gruntu.

Docieplenie fundamentów, jak i ich izolację wykonujemy na terenie Małopolski oraz województwa śląskiego. Nasze usługi szczególnie cieszą się na terenie miasta Kraków.

Zapraszamy do kontaktu w celu darmowej wyceny Państwa zlecenia!
© 2010-2013 Krabet Kraków Producent: kostki brukowej - krawężników - korytek ściekowych
    - płytek ażurowych i chodnikowych - bloczków betonowych - pustaków żużlowych - kostka ażurowa
Realizacja: WebProm - Tworzenie Stron